O mnie / Over mij

Mój holenderski online

Mój holenderski online powstał w 2012 roku. Jako jeden z pierwszych blogów, wspomaga do dnia dzisiejszego uczących się tego dość trudnego języka.

Natalia Łapińska, do Holandii przyjechała w 2010 roku. W Polsce studiowała na Uniwersytecie Medycznym, pracowała w prywatnej przychodni a następnie podjęła decyzję o wyjeździe. Języka zaczęła uczyć się już na pół roku przed datą odlotu.

W Holandii założyła rodzinę, zajmowała się domem, stworzyła bloga i szkoliła dalej swój język. Następnie zdobyła certyfikat państwowy NT2, podjęła dodatkowe kursy a później pracę w koordynacji Medycyną Pracy w branży uitzend. Oprócz tego stale od 2013 roku udziela kursów oraz indywidualnych treningów językowych przez Skype, również tłumaczy teksty.

Natalia to nie tylko dobry nauczyciel, to także zaangażowany coach oraz doradca. Niektórzy uczniowie określają lekcje z Natalią jako uparte zmierzanie do wytyczonego celu. Jedna z opinii wystawiona przez Panią Agatę brzmi:

Natalia is heel behulpzaam, kalm en betrokken in het leerproces. De lessen waren gezellig en uitgebreid. Zij heeft me een praktische manier laten zien om het Nederlands te leren. Ik ben er heel dankbaar voor!

Pani Natalia jest bardzo pomocna, spokojna i zaangażowana w proces nauki języka. Lekcje były przyjemne i rozwijające. Pokazała mi praktyczny sposób na naukę języka, za co bardzo serdecznie dziękuję!