Metoda

Przedstawiamy metodę stosowaną podczas kursów i treningów Skype Mój holenderski online.

Kurs długofalowy poprzedzany jest ‚na życzenie’ testem poziomującym, składającym się z pytań owartych, dyktanda ze słówek oraz rozmowy na Skype. Po zakończeniu kursu zostaje przeprowadzony podobny test końcowy.

Podczas lekcji używana jest tablica on-line, do której kursant posiada dostęp całą dobę i już na zawsze. Do utworzenia tejże tablicy potrzebne jest konto mailowe Gmail.

Jeżeli chcesz tylko rozmawiać przez Skype bez zakładania konta Gmail, to również jest to możliwe.

Materiał do kursu jest oczywiście w cenie. Proponowany zawsze na koniec lekcji próbnej, uzupełniany różnymi metodami, np:

  • Metoda kolorowa lub/i tabelkowa, zapewnia przejrzystość, oznacza zaznaczanie i kolorowanie najważniejszych części w zdaniu (patrz: Blog)
  • Słuchaj-Zrozum-Powtarzaj-Mów! Jest to metoda inspirowana na de Delftse Methode, czyli praca na krótkich tekstach oraz osłuchiwanie się z językiem (jak u dziecka – naturalna stymulacja), czyli samodzielne słuchanie nagrania, czytanie w obu językach, co daje zrozumienie, potem powtarzanie na głos a następnie konwersacje z Lektorem i oczywiście: uzupełniające ćwiczenia pisemne.

Dostępne kursy, w trybie 1-2 lekcje / tydzień lub jednorazowe treningi językowe na wybrany temat (patrz: Oferta). Czas trwania kursu ustalany jest indywidualnie. Możliwe poziomy:

  • Mój pierwszy kurs holenderskiego: poziom A0 – A1/A2
  • Konwersacje dla początkujących:poziom A1 – A2/B1
  • Konwersacje dla średniozaawansowanych: poziom B1-B2.

Jak wygląda lekcja?

Kliknij tutaj